FFF 50003-5200ELF
50003-5200ELF picture photo
Mfg. Part Number
50003-5200ELF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4R RA REC STB 0GP
Datasheet Download
50003-5200ELF.pdf
Availability of 50003-5200ELF
QUANTITY
50003-5200ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 50003-5200ELF
Internal Part NumberEIS-50003-5200ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package64
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesHPC™
PackagingBulk
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleHigh Density (HDC, HDI, HPC)
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns50
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
FeaturesMating Guide
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Color-
Current Rating-
Material Flammability Rating-
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50003-5200ELF
Related Links50003-, 50003-5200ELF Datasheet, FFF Distributor
50003-5200ELF Details Description
Related parts for 50003-5200ELF
RES SMD 113K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MULTIPLYING 10-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SPI/SRL 10UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SNGL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 100MHZ 4CH 1GS/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM RED WATER CLR datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 15POS datasheet.pdf