Vishay/Sprague 500D105M150BA2
500D105M150BA2 picture photo
Mfg. Part Number
500D105M150BA2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1UF 150V 6.3X13 85C AXI
Datasheet Download
500D105M150BA2.pdf
Availability of 500D105M150BA2
QUANTITY
500D105M150BA2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D105M150BA2
Internal Part NumberEIS-500D105M150BA2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package570
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D105M150BA2
Related Links500D105, 500D105M150BA2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D105M150BA2 Details Description
Related parts for 500D105M150BA2
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SNSW 6A+BK SLDR TLSPBFACTONLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf