Vishay/Sprague 500D335M450DF2A
500D335M450DF2A picture photo
Mfg. Part Number
500D335M450DF2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3.3UF 450V 9.5X32 85C AXI
Datasheet Download
500D335M450DF2A.pdf
Availability of 500D335M450DF2A
QUANTITY
500D335M450DF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 500D335M450DF2A
Internal Part NumberEIS-500D335M450DF2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500D335M450DF2A
Related Links500D335, 500D335M450DF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
500D335M450DF2A Details Description
Related parts for 500D335M450DF2A
FUSE M/V E-RATED 10E 5.5KV datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10-150MM M12 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.76K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
MST BARRIER 18X20" 6.5MIL 100PK datasheet.pdf
LED 3500K 80CRI LM561B datasheet.pdf
OFF-DELAY WITH RESET SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 440 VAC RAD datasheet.pdf