Silicon Labs 500DDBC-ACH
500DDBC-ACH picture photo
Mfg. Part Number
500DDBC-ACH
Brief Description
OSC PROG HCSL 3.3V 250PPM OE SMD
Datasheet Download
500DDBC-ACH.pdf
Availability of 500DDBC-ACH
QUANTITY
500DDBC-ACH Order Process
Ship out your order
Specifications of 500DDBC-ACH
Internal Part NumberEIS-500DDBC-ACH
Available Frequency Range900kHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±250ppm
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)29.3mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500DDBC-ACH
Related Links500DD, 500DDBC-ACH Datasheet, Silicon Labs Distributor
500DDBC-ACH Details Description
Related parts for 500DDBC-ACH
CONN HEADER 15POS .100 SGL datasheet.pdf
VOLTMETER 0-600VAC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 42POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC SUPPLY MON W/RESET 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.11M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 2100LM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
FP-X 80CM EXPANSION CBL datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 12pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf