Johanson Dielectrics Inc. 500R14N221JV4T
500R14N221JV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R14N221JV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
500R14N221JV4T.pdf
Availability of 500R14N221JV4T
QUANTITY
500R14N221JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R14N221JV4T
Internal Part NumberEIS-500R14N221JV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R14N221JV4T
Related Links500R14N, 500R14N221JV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R14N221JV4T Details Description
Related parts for 500R14N221JV4T
CONN BASE SIDE ENTRY SZ9 PG29 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ TO220-3 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAMPLING HS 44PLCC datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 50W TO204AD datasheet.pdf