Johanson Dielectrics Inc. 500R15W104KV4T
500R15W104KV4T picture photo
Mfg. Part Number
500R15W104KV4T
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
500R15W104KV4T.pdf
Availability of 500R15W104KV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
500R15W104KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500R15W104KV4T
Internal Part NumberEIS-500R15W104KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500R15W104KV4T
Related Links500R15W, 500R15W104KV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500R15W104KV4T Details Description
Related parts for 500R15W104KV4T
IC FLASH 2MBIT 200NS 32TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1MM datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 60M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO215AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf