Vishay/BCcomponents MKP385391125JIP2T0
MKP385391125JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385391125JIP2T0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.091UF 5% 1250VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385391125JIP2T0.pdf
Availability of MKP385391125JIP2T0
QUANTITY
MKP385391125JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385391125JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385391125JIP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP385
Packaging*
Capacitance0.091µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385391125JIP2T0
Related LinksMKP385391, MKP385391125JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385391125JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP385391125JIP2T0
TRIMMER 2K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 650MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULT LPWR 8DIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-PLCC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
PNEUM AMPLIFIER RELAY POS N.C. datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 31.2A TO247 datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf