Silicon Labs 501BCAM032768DAFR
501BCAM032768DAFR picture photo
Mfg. Part Number
501BCAM032768DAFR
Brief Description
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501BCAM032768DAFR.pdf
Availability of 501BCAM032768DAFR
QUANTITY
501BCAM032768DAFR Order Process
Ship out your order
Specifications of 501BCAM032768DAFR
Internal Part NumberEIS-501BCAM032768DAFR
Standard Package2,500
TypeCMEMS®
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501BCAM032768DAFR
Related Links501BCAM0, 501BCAM032768DAFR Datasheet, Silicon Labs Distributor
501BCAM032768DAFR Details Description
Related parts for 501BCAM032768DAFR
FIXED IND 220UH 290MA 1.26 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3ST 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SPACE CONNECTOR datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8COIC datasheet.pdf
CONN FPC 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf