Silicon Labs 501HCA26M0000DAF
501HCA26M0000DAF picture photo
Mfg. Part Number
501HCA26M0000DAF
Brief Description
OSC CMEMS 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
501HCA26M0000DAF.pdf
Availability of 501HCA26M0000DAF
QUANTITY
501HCA26M0000DAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 501HCA26M0000DAF
Internal Part NumberEIS-501HCA26M0000DAF
Standard Package50
SeriesSi501
PackagingCut Strip
TypeCMEMS®
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.9mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)501HCA26M0000DAF
Related Links501HCA26, 501HCA26M0000DAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
501HCA26M0000DAF Details Description
Related parts for 501HCA26M0000DAF
IC REG LDO 2.8V 80MA SC82AB datasheet.pdf
HOLDER STAKING TOOL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM20H/MC20M/MDM20H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64LGA datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" BLACK 5U datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 86MHZ 8SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD9655 datasheet.pdf
CRYSTAL 20MHZ 18PF SMD datasheet.pdf