API Delevan 5022-432H
5022-432H picture photo
Mfg. Part Number
5022-432H
Brief Description
FIXED IND 4.3UH 390MA 2.4 OHM
Datasheet Download
5022-432H.pdf
Availability of 5022-432H
QUANTITY
5022-432H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-432H
Internal Part NumberEIS-5022-432H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance4.3µH
Tolerance±3%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant95MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-432H
Related Links5022, 5022-432H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-432H Details Description
Related parts for 5022-432H
CAP CER 1200PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE T/D PLUG 2A EDISON-BAS 125V datasheet.pdf
AMPLIFIER FOR 2KB TAGS 10M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
7CKT BOARD-IN CONN HOUS datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 829 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 2POS CBL MNT datasheet.pdf