API Delevan 5022R-152J
5022R-152J picture photo
Mfg. Part Number
5022R-152J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 855MA 500 MOHM
Datasheet Download
5022R-152J.pdf
Availability of 5022R-152J
QUANTITY
5022R-152J Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-152J
Internal Part NumberEIS-5022R-152J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating855mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-152J
Related Links5022R, 5022R-152J Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-152J Details Description
Related parts for 5022R-152J
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/2" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 10% BP 1808 datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf