API Delevan 5022R-393H
5022R-393H picture photo
Mfg. Part Number
5022R-393H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
5022R-393H.pdf
Availability of 5022R-393H
QUANTITY
5022R-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022R-393H
Internal Part NumberEIS-5022R-393H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5022R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating361mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant14.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022R-393H
Related Links5022R, 5022R-393H Datasheet, API Delevan Distributor
5022R-393H Details Description
Related parts for 5022R-393H
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf
IC ADC 20BIT QUAD-INPUT 48VQFN datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 100-A 150-A151 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC ISOMODEM 56KBPS 38-QFN datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
50AU SEMCONN CONTACT - DO 715122 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf