TE Connectivity Raychem Cable Protection 5026A1311-0
5026A1311-0 picture photo
Mfg. Part Number
5026A1311-0
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE COAXIAL 26AWG 2500'
Datasheet Download
5026A1311-0.pdf
Availability of 5026A1311-0
QUANTITY
5026A1311-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5026A1311-0
Internal Part NumberEIS-5026A1311-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
Cable TypeCoaxial
Cable Group-
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7 Strands / 34 AWG
Jacket (Insulation) MaterialThermorad® O
Jacket (Insulation) Diameter0.084" (2.13mm)
Shield TypeBraid
Impedance50 Ohm
Length2500' (762m)
Jacket ColorBlack
Usage-
Features-
Conductor MaterialCopper, Tinned
Dielectric MaterialRayfoam® L
Dielectric Diameter0.047" (1.19mm)
Shield MaterialCopper, Tinned
Shield Coverage90%
VoP, Velocity of Propagation75
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5026A1311-0
Related Links5026A, 5026A1311-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
5026A1311-0 Details Description
Related parts for 5026A1311-0
BENCH LCR/ESR METER W/COMP TESTR datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT BRDG SENSOR 28TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 660VAC RAND DC IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf