Silicon Labs 502MAC-ACAF
502MAC-ACAF picture photo
Mfg. Part Number
502MAC-ACAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM
Datasheet Download
502MAC-ACAF.pdf
Availability of 502MAC-ACAF
QUANTITY
502MAC-ACAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 502MAC-ACAF
Internal Part NumberEIS-502MAC-ACAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si502
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)502MAC-ACAF
Related Links502MA, 502MAC-ACAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
502MAC-ACAF Details Description
Related parts for 502MAC-ACAF
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 160MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
ALLIGATOR CLIP/BANA PLUG 24" BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W AXIAL datasheet.pdf
FUSE 800A 1100V 2FU/115 AR datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
FAN EXHAUST 24V 2W BLACK datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf