Silicon Labs 502MAF-ADAF
502MAF-ADAF picture photo
Mfg. Part Number
502MAF-ADAF
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM
Datasheet Download
502MAF-ADAF.pdf
Availability of 502MAF-ADAF
QUANTITY
502MAF-ADAF Order Process
Ship out your order
Specifications of 502MAF-ADAF
Internal Part NumberEIS-502MAF-ADAF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCMEMS Technology and Si501/2/3/4 CMEMS Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi50x CMEMS® Programmable Oscillators
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesCMEMS® Si502
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range32kHz ~ 100MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)8.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)502MAF-ADAF
Related Links502MA, 502MAF-ADAF Datasheet, Silicon Labs Distributor
502MAF-ADAF Details Description
Related parts for 502MAF-ADAF
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 24MM CHASSIS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 8A 80VDC LEVER datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf