Rubycon 50MU334MA23216
50MU334MA23216 picture photo
Mfg. Part Number
50MU334MA23216
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLY 0.33UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
50MU334MA23216.pdf
Availability of 50MU334MA23216
QUANTITY
50MU334MA23216 Order Process
Ship out your order
Specifications of 50MU334MA23216
Internal Part NumberEIS-50MU334MA23216
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesPMLCAP®, MU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypeBi-Polar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.60mm)
Surface Mount Land Size*
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50MU334MA23216
Related Links50MU334, 50MU334MA23216 Datasheet, Rubycon Distributor
50MU334MA23216 Details Description
Related parts for 50MU334MA23216
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 743MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf