Amphenol Aerospace Operations MS3474W22-41PLC
MS3474W22-41PLC picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W22-41PLC
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
MS3474W22-41PLC.pdf
Availability of MS3474W22-41PLC
QUANTITY
MS3474W22-41PLC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W22-41PLC
Internal Part NumberEIS-MS3474W22-41PLC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W22-41PLC
Related LinksMS3474W, MS3474W22-41PLC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W22-41PLC Details Description
Related parts for MS3474W22-41PLC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
CONN PIN ARINC 600 SIZE 12 SLD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144CSBGA datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf