Eaton (formerly Cooper Bussmann) 50NHG01BI-400
50NHG01BI-400 picture photo
Mfg. Part Number
50NHG01BI-400
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 50A 400V GG/GL SIZE 01
Datasheet Download
50NHG01BI-400.pdf
Availability of 50NHG01BI-400
QUANTITY
50NHG01BI-400 Order Process
Ship out your order
Specifications of 50NHG01BI-400
Internal Part NumberEIS-50NHG01BI-400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)50NHG01BI-400
Related Links50NHG0, 50NHG01BI-400 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
50NHG01BI-400 Details Description
Related parts for 50NHG01BI-400
FIXED IND 3.9UH 1.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf
BLADE SET HEX SCKT W/POUCH 8PC datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.75A TO263-3 datasheet.pdf
IC DRVR CLK PECL 3.3V 32LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM ORANGE datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 1=100 datasheet.pdf
RES 0.634 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf