Silicon Labs 510ABA74M2500BAGR
510ABA74M2500BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510ABA74M2500BAGR
Brief Description
OSC XO 74.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510ABA74M2500BAGR.pdf
Availability of 510ABA74M2500BAGR
QUANTITY
510ABA74M2500BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510ABA74M2500BAGR
Internal Part NumberEIS-510ABA74M2500BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510ABA74M2500BAGR
Related Links510ABA74, 510ABA74M2500BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510ABA74M2500BAGR Details Description
Related parts for 510ABA74M2500BAGR
IC TXRX RS232/485/EIA562 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 41POS W/PIN datasheet.pdf
SSD 304GB SCSI datasheet.pdf
IC PWR MANAGER PROG 4OUT 14-TMLF datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf