Silicon Labs 510FBA125M000AAGR
510FBA125M000AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA125M000AAGR
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA125M000AAGR.pdf
Availability of 510FBA125M000AAGR
QUANTITY
510FBA125M000AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA125M000AAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA125M000AAGR
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA125M000AAGR
Related Links510FBA12, 510FBA125M000AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA125M000AAGR Details Description
Related parts for 510FBA125M000AAGR
P.F.MALE SIGNAL LCP 12MM datasheet.pdf
IC TUNER MOPLL STAT 48-VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V JB 0402 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf