Silicon Labs 510FBA200M000AAGR
510FBA200M000AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA200M000AAGR
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA200M000AAGR.pdf
Availability of 510FBA200M000AAGR
QUANTITY
510FBA200M000AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA200M000AAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA200M000AAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA200M000AAGR
Related Links510FBA20, 510FBA200M000AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA200M000AAGR Details Description
Related parts for 510FBA200M000AAGR
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC VIDEO MUX/DEMUX 2X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 5% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
GENERATOR TONE 77GX datasheet.pdf
DIE RD 64 0MM datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.093" NYLON BLK datasheet.pdf