Silicon Labs 510FBA200M000BAGR
510FBA200M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA200M000BAGR
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA200M000BAGR.pdf
Availability of 510FBA200M000BAGR
QUANTITY
510FBA200M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA200M000BAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA200M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
SeriesSi510
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA200M000BAGR
Related Links510FBA20, 510FBA200M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA200M000BAGR Details Description
Related parts for 510FBA200M000BAGR
RES 2.61K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 8:16 42TQFN datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 64-TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON GREEN FLAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf