Vishay/Sprague 511D476M100CG4D
511D476M100CG4D picture photo
Mfg. Part Number
511D476M100CG4D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 100V 10X20 105C RAD
Datasheet Download
511D476M100CG4D.pdf
Availability of 511D476M100CG4D
QUANTITY
511D476M100CG4D Order Process
Ship out your order
Specifications of 511D476M100CG4D
Internal Part NumberEIS-511D476M100CG4D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package410
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511D476M100CG4D
Related Links511D476, 511D476M100CG4D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
511D476M100CG4D Details Description
Related parts for 511D476M100CG4D
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf