Vishay Thin Film PHP00603E6810BBT1
PHP00603E6810BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E6810BBT1
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E6810BBT1.pdf
Availability of PHP00603E6810BBT1
QUANTITY
PHP00603E6810BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E6810BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E6810BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E6810BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E6810BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E6810BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E6810BBT1
CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A SMT 1MM 27POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 665K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf