Preci-Dip 514-87-432M31-001148
514-87-432M31-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-432M31-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 432POS GOLD
Datasheet Download
514-87-432M31-001148.pdf
Availability of 514-87-432M31-001148
QUANTITY
514-87-432M31-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-432M31-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-432M31-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package13
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)432 (31 x 31)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-432M31-001148
Related Links514-87-432, 514-87-432M31-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-432M31-001148 Details Description
Related parts for 514-87-432M31-001148
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 230W datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM63163A223 CUTOFF COVER datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/8-48" BLACK datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
CONN SOCKET 3POS 7.92MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
METRAL MINICOAX RECE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf