Dialight 5151140195FGREY
5151140195FGREY picture photo
Mfg. Part Number
5151140195FGREY
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE ACT 4MM DIA 19.5MM
Datasheet Download
5151140195FGREY.pdf
Availability of 5151140195FGREY
QUANTITY
5151140195FGREY Order Process
Ship out your order
Specifications of 5151140195FGREY
Internal Part NumberEIS-5151140195FGREY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
Series515
ColorGray
ConfigurationSingle
TypeSwitch Actuator
Mounting TypeSnap On K5V Right Angle PB Switch
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 4mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5151140195FGREY
Related Links5151140, 5151140195FGREY Datasheet, Dialight Distributor
5151140195FGREY Details Description
Related parts for 5151140195FGREY
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY TFT LCD 32TQFN datasheet.pdf
FIXING SPANNER M15/M16 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN +/-15VO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.6A SOT23 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS datasheet.pdf