Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D8451V
ERJ-PA3D8451V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D8451V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D8451V.pdf
Availability of ERJ-PA3D8451V
QUANTITY
ERJ-PA3D8451V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D8451V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D8451V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D8451V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D8451V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D8451V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D8451V
MOSFET P-CH 20V 4.7A 6-TSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8LFCSP datasheet.pdf
CONN RECPT 20POS .050 W/ LATCH datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 757MA 350 MOHM datasheet.pdf
OB BTS STD 9 ASY datasheet.pdf
IGBT 650V 100A SGL TO-247-4 datasheet.pdf