FFF 51700-10401202AALF
51700-10401202AALF picture photo
Mfg. Part Number
51700-10401202AALF
Datasheet Download
51700-10401202AALF.pdf
Availability of 51700-10401202AALF
QUANTITY
51700-10401202AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51700-10401202AALF
Internal Part NumberEIS-51700-10401202AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 6 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51700-10401202AALF
Related Links51700-104, 51700-10401202AALF Datasheet, FFF Distributor
51700-10401202AALF Details Description
Related parts for 51700-10401202AALF
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.91KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 15DB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC TCXO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf