Vishay/Vitramon VJ0603D240JXAAC
VJ0603D240JXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240JXAAC
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240JXAAC.pdf
Availability of VJ0603D240JXAAC
QUANTITY
VJ0603D240JXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240JXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240JXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240JXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240JXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240JXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D240JXAAC
RES 12 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.218" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf