Murata Electronics North America GRM31CF51A226ZE01L
GRM31CF51A226ZE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CF51A226ZE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
Datasheet Download
GRM31CF51A226ZE01L.pdf
Availability of GRM31CF51A226ZE01L
QUANTITY
GRM31CF51A226ZE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CF51A226ZE01L
Internal Part NumberEIS-GRM31CF51A226ZE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CF51A226ZE01L
Related LinksGRM31CF51, GRM31CF51A226ZE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CF51A226ZE01L Details Description
Related parts for GRM31CF51A226ZE01L
RFID EVALUATION KIT 134.2KHZ datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 512MB 240DIMM datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 30POS SMD datasheet.pdf
SENSOR PRESS 30PSIG ANALOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
MARKING LABEL HORIZONTAL (L1 L2 datasheet.pdf
TV 4C 4#8(TWIN) SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf