FFF 51703-10200000CCLF
51703-10200000CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51703-10200000CCLF
Brief Description
V/T HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51703-10200000CCLF.pdf
Availability of 51703-10200000CCLF
QUANTITY
51703-10200000CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51703-10200000CCLF
Internal Part NumberEIS-51703-10200000CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,056
Connector StyleBlade Power
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical2 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51703-10200000CCLF
Related Links51703-102, 51703-10200000CCLF Datasheet, FFF Distributor
51703-10200000CCLF Details Description
Related parts for 51703-10200000CCLF
CABINET ALUM BLACK 8.5"L X 8"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A 10-MSOP datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf