FFF 51723-11100000AALF
51723-11100000AALF picture photo
Mfg. Part Number
51723-11100000AALF
Brief Description
R/A HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51723-11100000AALF.pdf
Availability of 51723-11100000AALF
QUANTITY
51723-11100000AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51723-11100000AALF
Internal Part NumberEIS-51723-11100000AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package330
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.250" (6.35mm)
Number of Rows1
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical11 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51723-11100000AALF
Related Links51723-111, 51723-11100000AALF Datasheet, FFF Distributor
51723-11100000AALF Details Description
Related parts for 51723-11100000AALF
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE MODULE 3.2KV 910A DO200AB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DHVQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 22MM UNIV datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SGE-225-4-1290 00100M SFTY EDGE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf