FFF 51741-10000810CCLF
51741-10000810CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10000810CCLF
Datasheet Download
51741-10000810CCLF.pdf
Availability of 51741-10000810CCLF
QUANTITY
51741-10000810CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10000810CCLF
Internal Part NumberEIS-51741-10000810CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package352
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical8 Signal, 10 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10000810CCLF
Related Links51741-100, 51741-10000810CCLF Datasheet, FFF Distributor
51741-10000810CCLF Details Description
Related parts for 51741-10000810CCLF
IDC CABLE - MDK24K/MC24M/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN PIN COAX SIZE 5 CABLE 179 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 40W 28V NI-780S datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 38-114V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED SM4 500LM COOL WHT 5665K 1X4 datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-11 datasheet.pdf
OSC XO 14.3182MHZ CMOS SMD datasheet.pdf