FFF 51743-11000000AALF
51743-11000000AALF picture photo
Mfg. Part Number
51743-11000000AALF
Brief Description
V/T REC POWERBLADE
Datasheet Download
51743-11000000AALF.pdf
Availability of 51743-11000000AALF
QUANTITY
51743-11000000AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51743-11000000AALF
Internal Part NumberEIS-51743-11000000AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package792
Connector StyleBlade Power
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.250" (6.35mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical10 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51743-11000000AALF
Related Links51743-110, 51743-11000000AALF Datasheet, FFF Distributor
51743-11000000AALF Details Description
Related parts for 51743-11000000AALF
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST DBL PULSE datasheet.pdf
IC REDRIVER ESATA 1CH 20TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 13.636K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf