FFF 51745-10002406A0LF
51745-10002406A0LF picture photo
Mfg. Part Number
51745-10002406A0LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
V/T REC POWERBLADE
Datasheet Download
51745-10002406A0LF.pdf
Availability of 51745-10002406A0LF
QUANTITY
51745-10002406A0LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51745-10002406A0LF
Internal Part NumberEIS-51745-10002406A0LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package528
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 6 Power
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51745-10002406A0LF
Related Links51745-100, 51745-10002406A0LF Datasheet, FFF Distributor
51745-10002406A0LF Details Description
Related parts for 51745-10002406A0LF
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.9GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
RES MO 2W 3.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf