FFF 51761-10007205ABLF
51761-10007205ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51761-10007205ABLF
Brief Description
PWRBLADE R/A LF REC
Datasheet Download
51761-10007205ABLF.pdf
Availability of 51761-10007205ABLF
QUANTITY
51761-10007205ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10007205ABLF
Internal Part NumberEIS-51761-10007205ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package264
Connector StyleBlade Power
Number of Positions77
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical72 Signal, 5 Power
FeaturesGuide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10007205ABLF
Related Links51761-100, 51761-10007205ABLF Datasheet, FFF Distributor
51761-10007205ABLF Details Description
Related parts for 51761-10007205ABLF
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
PHONO JACK 3POS R/A RED/WHT/Y AU datasheet.pdf
IC QUAD D/A CONV 12-BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR RA TIN 5CKT VOID datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf