Preci-Dip 518-77-352M26-001106
518-77-352M26-001106 picture photo
Mfg. Part Number
518-77-352M26-001106
Brief Description
CONN SOCKET PGA 352POS GOLD
Datasheet Download
518-77-352M26-001106.pdf
Availability of 518-77-352M26-001106
QUANTITY
518-77-352M26-001106 Order Process
Ship out your order
Specifications of 518-77-352M26-001106
Internal Part NumberEIS-518-77-352M26-001106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
TypePGA
Number of Positions or Pins (Grid)352 (26 x 26)
Pitch - Mating0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesOpen Frame
TerminationSolder
Pitch - Post0.050" (1.27mm)
Housing MaterialFR4 Epoxy Glass
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.062" (1.57mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)518-77-352M26-001106
Related Links518-77-352, 518-77-352M26-001106 Datasheet, Preci-Dip Distributor
518-77-352M26-001106 Details Description
Related parts for 518-77-352M26-001106
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PUSH-PULL SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf