FFF 51966-10006400AALF
51966-10006400AALF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10006400AALF
Datasheet Download
51966-10006400AALF.pdf
Availability of 51966-10006400AALF
QUANTITY
51966-10006400AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10006400AALF
Internal Part NumberEIS-51966-10006400AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector Style-
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10006400AALF
Related Links51966-100, 51966-10006400AALF Datasheet, FFF Distributor
51966-10006400AALF Details Description
Related parts for 51966-10006400AALF
ROUND SPACER 0.091" NYLON 13/16" datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.8NS 48TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 47.67VC P600 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A/2A DL 16QFN datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 6SOT datasheet.pdf
EVAL KIT 4CH BUCK REG datasheet.pdf
C14 100R 5% (LOOSE) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf