FFF 51966-10010000ABLF
51966-10010000ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10010000ABLF
Datasheet Download
51966-10010000ABLF.pdf
Availability of 51966-10010000ABLF
QUANTITY
51966-10010000ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10010000ABLF
Internal Part NumberEIS-51966-10010000ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package297
Connector Style-
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10010000ABLF
Related Links51966-100, 51966-10010000ABLF Datasheet, FFF Distributor
51966-10010000ABLF Details Description
Related parts for 51966-10010000ABLF
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 495MA 180 MOHM datasheet.pdf
LED PMI YELLOW 4.3V FLAT LENS datasheet.pdf
MC65 SERIES datasheet.pdf
RES 250 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
LINE SIDE DEAD FRONT ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf