CTS Electronic Components 520L05CT20M0000
520L05CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L05CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520L05CT20M0000.pdf
Availability of 520L05CT20M0000
QUANTITY
520L05CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L05CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520L05CT20M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L05CT20M0000
Related Links520L05C, 520L05CT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L05CT20M0000 Details Description
Related parts for 520L05CT20M0000
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1A 397 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK MSG STR 3 PL 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 140 MOHM datasheet.pdf
LED DVR 700MA 63W RUBBER CABLE datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 15 UF 20% 35 V datasheet.pdf