CTS Electronic Components 520L15CT20M0000
520L15CT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15CT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520L15CT20M0000.pdf
Availability of 520L15CT20M0000
QUANTITY
520L15CT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15CT20M0000
Internal Part NumberEIS-520L15CT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15CT20M0000
Related Links520L15C, 520L15CT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15CT20M0000 Details Description
Related parts for 520L15CT20M0000
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 16A 600V RED datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
IC UNBUFFERED INVERTER SC70-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 160A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED MODULE 1LED NATURAL WHITE ON datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf