CTS Electronic Components 520M10HT19M2000
520M10HT19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520M10HT19M2000
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M10HT19M2000.pdf
Availability of 520M10HT19M2000
QUANTITY
520M10HT19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M10HT19M2000
Internal Part NumberEIS-520M10HT19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M10HT19M2000
Related Links520M10H, 520M10HT19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M10HT19M2000 Details Description
Related parts for 520M10HT19M2000
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.16K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W datasheet.pdf