CTS Electronic Components 520M25HA16M3690
520M25HA16M3690 picture photo
Mfg. Part Number
520M25HA16M3690
Brief Description
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M25HA16M3690.pdf
Availability of 520M25HA16M3690
QUANTITY
520M25HA16M3690 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25HA16M3690
Internal Part NumberEIS-520M25HA16M3690
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.369MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25HA16M3690
Related Links520M25H, 520M25HA16M3690 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25HA16M3690 Details Description
Related parts for 520M25HA16M3690
CIR BRKR MAG-HYDR 7A 415VAC datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf