CTS Electronic Components 520N10HA13M0000
520N10HA13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10HA13M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N10HA13M0000.pdf
Availability of 520N10HA13M0000
QUANTITY
520N10HA13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10HA13M0000
Internal Part NumberEIS-520N10HA13M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10HA13M0000
Related Links520N10H, 520N10HA13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10HA13M0000 Details Description
Related parts for 520N10HA13M0000
RES SMD 1.5 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8MSOP datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF SGL BLK RA datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 20A SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf