CTS Electronic Components 520N20HA16M3680
520N20HA16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520N20HA16M3680
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520N20HA16M3680.pdf
Availability of 520N20HA16M3680
QUANTITY
520N20HA16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N20HA16M3680
Internal Part NumberEIS-520N20HA16M3680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N20HA16M3680
Related Links520N20H, 520N20HA16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N20HA16M3680 Details Description
Related parts for 520N20HA16M3680
CONN HEADER 40POS STR NO LATCH datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR 14.5MM BOARD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC ROSA 10G SFP OCLARO datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf