CTS Electronic Components 520N25DA26M0000
520N25DA26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N25DA26M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N25DA26M0000.pdf
Availability of 520N25DA26M0000
QUANTITY
520N25DA26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N25DA26M0000
Internal Part NumberEIS-520N25DA26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N25DA26M0000
Related Links520N25D, 520N25DA26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N25DA26M0000 Details Description
Related parts for 520N25DA26M0000
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS datasheet.pdf
IC ADC AUDIO 24BIT 4CH 64-HTQFP datasheet.pdf
IC RDS RBDS PRE-POOCESSOR 20SOIC datasheet.pdf
SENS FIBER LQUID LEV TUBE MNT datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.875" NYLON BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1750MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3A DO215AB datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 821MA 180 MOHM datasheet.pdf
FILT DSUB 9POS M-F ADPTR datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 40POS R/A SMD AU datasheet.pdf