CTS Electronic Components 520T20IA19M2000
520T20IA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520T20IA19M2000
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520T20IA19M2000.pdf
Availability of 520T20IA19M2000
QUANTITY
520T20IA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520T20IA19M2000
Internal Part NumberEIS-520T20IA19M2000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520T20IA19M2000
Related Links520T20I, 520T20IA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520T20IA19M2000 Details Description
Related parts for 520T20IA19M2000
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONT CRIMP 1.5-2.5 TIN 1=250PCS datasheet.pdf
CCTV LENS 50MM datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 140VWM 224VC SOD-123 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf