Switchcraft Inc. 5280-8SG-330
5280-8SG-330 picture photo
Mfg. Part Number
5280-8SG-330
Brief Description
CONN RCPT 8POS INLINE SKT
Datasheet Download
5280-8SG-330.pdf
Availability of 5280-8SG-330
QUANTITY
5280-8SG-330 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5280-8SG-330
Internal Part NumberEIS-5280-8SG-330
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5280-8SG-330
Related Links5280-8, 5280-8SG-330 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5280-8SG-330 Details Description
Related parts for 5280-8SG-330
RES 1.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH T/H datasheet.pdf
TGON 805 18X24" GRAPHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.69A 190 MOHM datasheet.pdf