CNC Tech 530-26-10-WH-1000F
530-26-10-WH-1000F picture photo
Mfg. Part Number
530-26-10-WH-1000F
Brief Description
CABLE MOD FLAT 10COND REEL 1000'
Datasheet Download
530-26-10-WH-1000F.pdf
Availability of 530-26-10-WH-1000F
QUANTITY
530-26-10-WH-1000F Order Process
Ship out your order
Specifications of 530-26-10-WH-1000F
Internal Part NumberEIS-530-26-10-WH-1000F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Cable TypeStraight
Number of Conductors10
Length - Coil Retracted-
Length - Coil Extended-
Length1000' (304.8m)
Jacket ColorWhite
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/0.0063"
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Width0.425" (10.80mm)
Cable Height0.097" (2.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530-26-10-WH-1000F
Related Links530-26-10, 530-26-10-WH-1000F Datasheet, CNC Tech Distributor
530-26-10-WH-1000F Details Description
Related parts for 530-26-10-WH-1000F
RES SMD 1.8K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16QFN datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS BLUE/RED datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L570-B 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
COVER,90,FOR 46POS datasheet.pdf