Silicon Labs 530AC312M500DGR
530AC312M500DGR picture photo
Mfg. Part Number
530AC312M500DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
530AC312M500DGR.pdf
Availability of 530AC312M500DGR
QUANTITY
530AC312M500DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530AC312M500DGR
Internal Part NumberEIS-530AC312M500DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency312.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)121mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530AC312M500DGR
Related Links530AC31, 530AC312M500DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530AC312M500DGR Details Description
Related parts for 530AC312M500DGR
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DOOR STEEL 41.8X19.3X0.53" BE/GY datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TAPE VHB CLEAR 3/4" GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 15.8M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf